Skąd nazwa? Początek CYBERStacji sięga jeszcze XX w. a dokładnie przełomu lat 1999 i 2000, gdy w głowach kilku nastolatków - znajomych IRC'a (taki komunikator, gimby nie znajooo) zrodziło się marzenie o własnej rozgłośni radiowej...

Z przetłumaczonym z murzyńskiego języka manualem w ręku, po wielu dniach i nocach prób oraz niepowodzeń - w końcu z porywającą prędkością analogowego modemu (56 kbps!) do pierwszych dwóch (!) słuchaczy popłynęły pierwsze dźwięki radia kanału #CYBERStacja. Nadawali z Lubina (woj. Dolnośląskie) elektryk <Jacek W> oraz mike <Michał M> do słuchaczy z Międzyrzecza i Zielonej Góry (woj. Lubuskie) a następnie na odwrót. Chwilę później radio nadawało z Międzyrzecza MiXeReK <Grzegorz N> do 10 kolejnych słuchaczy (Grześ miał neostradę na ISDN! 128 kbps czystej magii bez limitu czasu). Cóż, początki nie były lekkie...

 

PIERWSZE DŹWIĘKI W ETERZE...

Oczywiście serwer na ISDN'ie miał pewne eghm ... ograniczenia a wraz ze wzrostem popularności radia - potrzeby również rosły. W tym momencie udało się nam pozyskać pierwszego sponsora. Pewien Międzyrzecki sklep komputerowy zaoferował nam hosting w domenie cyberstacja.07.pl co istotnie pozwoliło rozwinąć nam skrzydła. Zainspirowani popularną w tym czasie muzyką - polskim i zagranicznym hip-hopem oraz muzyką klubową i elektroniczną postawiliśmy przede wszystkim na promowanie rodzimych artystów, DJów muzyki klubowej oraz przede wszystkim - na interakcję z naszymi słuchaczami. W tym czasie nasze radio było jednym z nielicznych wtedy polskich radii internetowych a słuchaczy przybywało z każdym dniem. Nasze radio było areną debiutów i promocji undergroundowych krążków, organizowaliśmy liczne konkursy z nagrodami (m.in. wybór miss CyberStacji). Było również miejscem całkowicie odjechanych akcji i miliona kompromitacji :) Innymi słowy - było "radiem z jajem" i to właśnie podobało się naszym słuchaczom.

Na łamach naszej anteny występowali liczni prezenterzy taki jak m.in.: HipHopka <Mc Eni>, snoovie, lrk, MiXeReK, DJ Kris, Dave, oZiX, kibic, Apli, DJ WiTeK, FraggeR, elektryk, jaja2, Junglos i bardzo wielu, wielu innych.

Od niemal początku powstania legendarnego klubu Ekwador Manieczki transmitowaliśmy na żywo i retransmitowaliśmy niemal wszystkie imprezy. Z kolei od 2004 roku radio CYBERStacja zostało oficjalnym radiem pierwszego Polskiego wortalu muzyki klubowej - FTB.pl. Współpracowaliśmy z największymi gwiazdami Polskiej jak i międzynarodowej sceny klubowej.

 

TO JEDNAK NIE KONIEC HISTORII...

W latach 2005-2014 CYBERStacja przyniosła wielkie sukcesy takie jak transmisje z kolejnych, największych klubów w Polsce mianowicie Moderna Klub w Dębicy jak i eventów organizowanych przez Agencje MDT !

 

WZLOTY I UPADKI...

Radio z różnych względów wielokrotnie nadawało i milczało. Do pierwszej dłuższej przerwy doszło w roku 2004. Następnie radio wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk by trafić w ręce asas <Paweł O> Dj Arti <Artur P>, którzy włożyli całe serce w rozbudowę radia. Ponownie w roku 2009 skład się rozpadł po czym Asas< Paweł. O> Wraz w Dj Farrandem uciągneli trudy utrzymania tadia CYBERStacja w sieci, bywało różnie ale GRAMY DLA WAS DO DZIŚ !!!

 

   

 

CO DALEJ?

Zmieniamy się tak, jak przez ostatnich 20 lat zmienił się internet. Chemy zapewnić Wam - naszym słuchaczom i widzom multimedialną rozrywkę na najwyższym poziomie. Wraz z rozwojem technologii streamingu również i my zmieniamy formę na wizualną - bardziej dostosowaną do świata mediów społecznościowych oraz urządzeń mobilnych. Jednocześnie chcemy, by nasza CYBERStacja nadal była "z krwi i kości" rozgłośnią ludzi dla ludzi. Gwarantujemy przede wszystkim doskonałą zabawę oraz to, że u nas każdy poczuje się jak u siebie.

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚ Z NAMI! WITAMY NA FALI CYBERSTACJI - TWOJEJ STRONY MUZYKI.

Dj Farrand, Asas, elektryk, mike, lrk